IFW2010 – Gamze Saraçoğlu & Mehtap Elaidi

İzleme fırsatım olmasa da yer vermeden geçemeyeceğim diğer bir IFW kahramanı ise: Gamze Saraçoğlu. Onun defilesini kaçırdım ama fuar alanında koşa koşa soluğu yanlarında aldım cicilerinin. Tek kelimeyle yıkılıyor! Bir kağıt parçası gibi buruşturulmuş dokular çok yerinde bir sadelikle kullanılmış. Diğer tasarımcıların aksine, Gamze genelde tek renkçi. Ama ona öyle bir kibar ve alımlı detay katıyor ki, albenisi galiba burdan da geliyor. Kendisi de bir dünya tatlısı, blogger‘ların onu IFW‘nin en sempatiği seçmesine şaşırmamak gerek. 🙂

Üstüme geçirmek için can attığım bu müsveddeleri birbir toplayıp, ciltlettirip, ömrü billah giymek istiyorum!

İzlediğim diğer bir defile ise Mehtap Elaidi‘ninkiydi. Her ne kadar renk cümbüşü görsel bir şenlik izlesem de, şimdi bir kere daha baktım fotoğraflara ve aslında ne kadar sade ve düz renkler olduğunu farkettim tasarımların. Onları fıkır fıkır gösteren aslında kazak ve çoraplar. Konseptin adı ‘Saklambaç‘, ister gri çorap&kazakla giy, kaybol kalabalıkta, kimse seni farketmesin. İster giy cıvıl cıvıl çoraplarını, ben burdayım de. Defileden aklıma yer eden cici ise pantalonlardı! Az ama özdü, gardropluktu.


Bu şeker tadındaki fotoğraf için Moda Sanattır‘ çok teşekkürler!!

This entry was posted in elaidi, gamze saraçoğlu, ifd, ifw, istanbul fashion days, istanbul fashion week. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s