Selanik’te alışveriş turuSelanik‘te alışveriş için bilindik tüm seçenekler mevcut; H&M, Zara, Massimo Dutti, Burberry, Louis Vuitton, Fred Perry.. Ama söz konusu tasarım butikleri olunca samanlıkta iğne aramak gibi oldu bu sefer. Yine de napıp edip birkaçını buldum, Pazar gününe denk gelen ‘hadi bugün de alışveriş yapalım’ planı tüm mağazaların kapalı olmasıyla ne kadar suya düşsede, Selanik alışveriş rotaları olabildiğincebirbir toplandı.

İlk durak:FenaFresh

Adına devamlı güldüğüm bu mini Lafayette bizdeki Karınca&BilStore&Harvey Nichols karması fena cezbedici tek mağaza. İlk gün rastlayıp bir Melissa pabucu kaptım.

Birgün Vespa‘m olunca, bir dolu kaskım olmasından endişe ediyorum 🙂 Bayıldım hepsine! Roma‘m aklıma geliyor onları gördükçe..

Mitropoleos & Kouskoura sokakları

Bu güzel sokaklara Pazar günü denk geldik..Mağazalar gezilesi keşfedilesi, bazıları ahh niye açık değil diye önüne geçip tepinilesi 🙂

Selanik‘te 5 dükkandan biri spor ayakkabı mağazası, fotoğraflardaki ise en favorimiz oldu.Her ülkede peşine düştüğüm Adidas’ıma Selanik‘te geç kavuştum kapalıydı ama siz hemen kavuşun; Agia Sofia Meydanı‘nın hemen arkasındaki Makenzy King Sokak‘ta.

Mela Pavlou & Zefxidos sokakları

Bu sokaklardaki cafeler muhteşem, rastladığım 2 mağaza da öyledi. İçeri giremediğim için güzel fotoğraf çekemedim ama keşfedilecek listenizde bulunsun derim.Bu güzel takı mağazasına da bayıldım, ama kapalıydı yine poff.. 🙂 FenaFresh‘e çok yakın, Proxenou Koromila‘da.

Yine aynı sokakta, rastladığım tek Yunanlı tasarımcıların cicilerinin yer aldığı butik.Keşfettiğim en güzel butik&mağazalar bunlardı, kimbilir ara sokaklarda gizli daha ne mabetler vardır.. Selanik’e gittiğimizde napmıyoruz benim gibi alışverişi Pazar’a bırakmıyoruz! 🙂

This entry was posted in burberry, fenafresh, fred perry, louis vuitton, massimo dutti, Selanik, selanik şehir rehberi, selanik'te alışveriş, zara. Bookmark the permalink.

5 Responses to Selanik’te alışveriş turu

 1. Siu says:

  Bayıldım :)) Özellikle kaskta gözüm kaldı.. şapka olarak kullansak?? 🙂

 2. deniz says:

  bende haftasonu gitmiştim ve bütün dükkanlar sıkı sıkı kapalıydı. çok sinirlenmiştim.ne kadar tembel bunlar diye.

 3. zeynep says:

  kasklara ve kelebekli aksesuarlara bayıldımmm..

 4. bahar says:

  aynen bizim gittiğimizde de her yer kapalıydı, üstelik koşarak gezmemize rağmen biçok güzel mağazayı gözden kaçırmışız. sayende öğrendik, bi daha ki sefere inş.

 5. *STYLEBOOM* says:

  ayy bu agatha ruiz de la prada kasklar icin ispanyadaki nice arkadaslari seferber etmsitim, meger burnumunucunda varmis!!! fena fresh bi kesif:))

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s